Mülhem Yazar

Suskunluğumu Bozuşumun Sebebi Filistinli Meleklerdir

Çocuk diyemiyorum çünkü artık şehadet makamına yükselmiş meleklersiniz Allah’ın izniyle.

Sen ey Müslüman ! Galubela’da Allah’a verdiğin büyük sözün samimiyetinden şüphen yoksa , iftar sofranda sıcak çorbanı kaşıklarken , evlatlarının gözlerine şefkatle bakarken , namazında alnın secdede dua ederken Filistinli çocuklar için kalbinde cız etmeyen , titremeyen , İsrailin Siyonist katillerine lanet etmeyen tek bir hücren var mı buna bakacaksın ! Evladının başını okşarken , evlatlarının soğuk bedenlerinde minicik avuçlarına son buselerini konduran Filistinli anneler gelecek aklına. Kocasını evinden uğurlarken , son bakışımdır belki diye uzun uzun eşini süzen o eli öpülesi kadınları getireceksin aklına ! Şehadetinin sebebi o kör kurşunları Rabbine Burak eden Filistinli mücahitleri hatırlayacak , her bombada şerefsiz çığlıklarını göğe yükselten , arsızca tepinen Allah’ın lanetinden nasibini almış katil Siyonistleri getireceksin aklına !

Her şehadetle imanını kuvvetlendiren mücahit kardeşlerini unutmayacak , unutturmayacaksın çocuklarına. Evinde sakin sakin otururken , bomba sesleriyle ürken minik yürekleri, annelerinin eteklerine korkuyla yapışan o günahsız bebeklerin çığlıklarını işitecek kulakların.

Muhammed’in ümmetiysen eğer titreyecek dudakların , Allah’a avuçlarını her kaldışırında dünyalık isteklerinin arka arkaya bir bir sıralarken . O büyük günde Filistinli yetimlerin “ SUSAN ÜMMETİNDEN ŞİKAYETÇİYİZ YA RAB!” nidasını işitmekten haya edecek , sesini arşa yükselteceksin Müslüman kardeşin için.

Yutkunamayacaksın ! Kuş sütü eksik sofranda iftar yaparken 2 gündür sahursuz iftarsız oruç tutan 5 yaşındaki Filistinli çocuğun hakkını ahirette nasıl vereceğini düşündüğünde yutkunamayacaksın ey Müslüman !

Rabbine verdiğin sözde sadık isen titreyecek dudakların dua ile. Toprağa düşen her damla Müslüman kanı için ıslatacaksın seccadeni damlalarca gözyaşlarıyla. Bomba seslerini ninni yapmış her Filistinli bebek için kulaklarını tıkayıp rahat yatağında uykuya dalmaya haya edeceksin .

Mü’minsen edeceksin ! Muhammed’in ümmetiysen eğer , Galubela’da verdiğin söze sadık isen eğer edeceksin ! Filistinli her çocuğun çığlığı sinene nakış nakış işleyecek ! Her annenin feryadı yankılanacak paslanmış kalbinde. Yıkacaksın korkaklıkla ördüğün cahiliyeden kalma tabularını . Allah ! diyecek düşeceksin secdeye. Allah diyecek ağlayacaksın . Çünkü Rabbin var senin .

O RAB Kİ İSRAİLDEN BÜYÜK !

O RAB Kİ AMERİKADAN BÜYÜK !

O RAB Kİ HER ŞEYDEN BÜYÜK VE BİZ BUNA İMAN ETTİK ELHAMDÜLİLLAH!

Sözünde sadık isen eğer kaçacak uykuların , kaçacak ağzının tadı , kaçacak! Filistin’de , Arakan’da , Mısır’da , Suriye’de , dünyanın her köşesinde akıtılan Müslüman kanı için akacak yaşlar gözlerinden seccadene. Müslümansan , Mü’min isen , Muhammed’in ümmetiysen eğer.

ESMA KUŞAK

20 Temmuz 2014

close

E-Bülten

Ücretsiz e-Bültenimize kaydolun ve en mülhem yazılarımızdan ilk siz haberdar olun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu